7. 10. 2016 Představení knihy E. Marie Zitkové Báby v nepaměti

Přivítání dalšího literárního díla paní Evy Marie Zitkové pocházející z rodu Neuhauserů, které je třetím volným pokračování předešlých děl. Po knihách Co mi báby povídaly a Co báby nevěděly si bude možné zakoupit další knihu s názvem Báby v nepaměti.

V tomto díle Báby v nepaměti se dle anotace publikace "proplétají osudy mocných Rožmberků a netolických Neyhauserů. Významná část knihy se odehrává na krumlovském zámku, jejími hlavními hrdiny jsou prostí sedláci, mlynáři, formani, čeledíni a služebné. Dočteme se zde i o putování Neyuhauserů z alpského podhůří v doprovodu statečného pana Ješka až do domu svých prarodičů ve Strunkovicích nad Blanicí a posléze do Netolic.

Ve třetí knize Báby v nepaměti se autorka vrací na počátek příběhu do dávnější historie, kde se setkáváme s předky hlavních hrdinů předchozích dvou knih, a Báby v nepaměti se tak stávají vlastně prvním dílem této volné trilogie historických románů."

Publikaci ilustrovala Slávka Štrbová a vydalo ji volarské  nakladatelství Stehlík.

Odkaz na článek na portále Pracahtickonews: http://www.prachatickonews.cz/publ/publ2426.htm