8. 4. - 25. 4. 2014 Výstava TURISTICKÁ POHLEDNICE ČR

Ve výstavě si můžete prohlédnout sběratelské 4pohlednice edice Měsíc věží a rozhleden, pohlednice Jaroslava Kerlese, pohlednice ze sbírky muzea. Zapojit se budete moci do ankety a zvolit mezi vystavovanými pohlednicemi tu "svou" nejlepší.

K našemu netolickému muzeu neodmyslitelně patří pohlednice. V ČR se největší sbírkou honosí muzeum v Pardubicích, město Netolice se může pochlubit druhou nejvíce početnou sbírkou pohlednic, která čítá 160 000 kusů. Ve sbírkách muzea se nacházejí druhy pohlednic - žertovné, místopisné, příležitostné, různé reprodukce malířů a další.

Vystavené pohlednice jsou ze 17. ročníku soutěže "O nejhezčí pohlednici České republiky 2014" pořádané Veletrhy Brno a.s., Asociací turistických informačních center ČR, Oborovou zdravotní pojišťovnou, Českým rozhlasem, Filokartií.com, Pohádkovými a zážitkovými regiony o.s a Pohádkovým královstvím o.s.

Soutěž o nejhezčí turistickou pohlednici ČR 2014 se konala v lednu 2014. Finále soutěže se zúčastnilo 461 pohlednic a o pořadí hlasovalo 81 odborníků výstavy Regiontour Brno.

Ocenění za pohlednice získali:
1. místo Ladislav Renner - pohlednice U Branné v Jeseníkách
2. místo Jiří Stejskal - pohlednice Česko-Saské Švýcarsko
3. místo Ivan Rillich - pohlednice Zámek Lednice

Pan Ivan Rillich získal nejen 3. místo, ale i zvláštní cenu za svůj soubor pohlednic  "Poslední pozdrav z dovolené". V muzeu si můžete zakoupit jeho pohlednice Netolic a také shlédnout
v expozici "Óbrfrk" (největší kreslený vtip složený z pohlednic), jehož je autorem.

Výstava byla zahájena vernisáží v úterý 8. dubna 2014. Návštěvníky přivítala ředitelka muzea D. Liščáková, úvodní slovo pronesl starosta města Netolic O. Petrášek a výstavou přítomné provedl pohádkový kancléř, autor projektu, pan M. Goetz. Ten jako zkušený pedagog kladl nejen otázky směrem k účasníkům výstavy, ale i odměňoval správné odpovědi. Následovala prohlídka výstavy s pohoštěním a volnou diskusí. Všichni odcházeli domů s malým dárkem
v podobě velikonoční pohlednice od známého malíře Jaroslava Kerlese.

Výstavu můžete shlédnout do 24.dubna za desetikorunu. Všichni jste zváni.

Den zahájení na webu Pohádkového království zde:

8. 4. 2014 výstava pohlednic - odkaz Pohádkové království