31. 10. 2014 Křest knihy "Co báby nevěděly"

Křest knihy Eva Marie Zitková – „Co báby nevěděly“ 2. díl pokračování knihy
„Co mi báby povídaly“ Autorka knihy pochází z rodu Neuhauserů z Netolic.
Z České republiky emigrovala v roce 1978 do Britské Kolumbie.

V pátek 31. října se  v Muzeu JUDr. O. Kudrny v Netolicích  uskutečnil křest knihy Evy Marie Zitkové – „Co báby nevěděly“. Jedná se o volné pokračování knihy „ Co mi báby povídaly“, která byla uvedena do života před dvěma roky. Osudy netolického rodu Neuhauserů se časově posouvají  do období třicetileté války, která se nevyhýbá ani Netolicku.

Knihu představil s autorkou Evou M. Zitkovou nakladatel Ivo Stehlík.  Kmotry knihy byli Dagmar Kasnerová, Vojtěch Troup a Oldřich Petrášek. Spisovatelku přišel pozdravit i senátor Tomáš Jirsa. K příjemné atmosféře přispěl svým vystoupením komorní soubor Bel Canto pod vedením Milušky Vincikové.  Po slavnostním programu proběhla autogramiáda. Uvést knihu do života přišlo  96 čtenářů.

Úryvek z knihy: „Venku byla zima. Podzim sotva začal a už sem tam poletoval sníh a objevily se první noční mrazíky. Mariana si přehodila přes hlavu těžkou kápi a vydala se do Pavlova domku. Musela jít hodně daleko, až skoro k Petrovo dvoru a nechtěla se s nikým zastavovat. Šla proto polním úvozem a spěchala. Strach provázel všechny ženy z města. Nikdo nevěděl, kde se potulují vojáci, kteří zběhli od nových setnin. Nebo hladoví psi v nebezpečných smečkách.“