18. 3. 2014 Beseda Petr Hošťálek - Cestovatelské zážitky a prezentace muzea

Beseda v salonku muzea od 18 hodin.
Petr Hošťálek poutavě vyprávěl o cestě do Volgogradu, kterou absolvoval se svým kamarádem, Miloňem Dvořákem na motorkách z druhé světové války. Celkem urazili na motocyklech BMW R12 z let 1940 a 1941 8 000 km.

O svých cestách hovořil motoristický publicista, historik, grafik, majitel Jihočeského motocyklového musea v Českých Budějovicích.

Petr Hošťálek je majitelem jedné z největších expozic historických motocyklů v České republice. V jeho muzejní expozici je možno vidět nejen přes devadesát historických motocyklů, ale i ukázky motocyklových motorů, dobových jízdních kol, koloběžek, dětských vozítek. Vystaveny jsou i různé modely například letadel, hraček,… Expozice „Jihočeského motocyklového musea“ se nachází na Piaristickém náměstí v Českých Budějovicích.